1.kolo BoulderDěti 2019

1. kolo BoulderDěti 2019 je za námi. Vysoká účast závodníků a skvělá akce.

1. kolo BoulderDěti - neděle 16.6.2019
V neděli se věkový průměr závodníků o dost snížil - přijely boulderděti. A ne málo, dorazilo celých 156 kousků :) Tak velká účast je báječná, děkujeme všem rodičům i dětem, že dorazily, a to i přes nepříznivou předpověď na tenhle den. Nakonec nezůstalo jen u předpovědi, déšť opravdu přišel v době závodu kategorie U10. Ale nejsme z cukru a děti zrovna tak, takže jsme natáhli plachty a lezlo se dál. Pak už se počasí umoudřilo, takže zbytek závodu probíhal za lezecky velmi příjemné teploty.
Závodilo se v kategoriích U8 až U14. Pro velkou účast jsme nakonec kategorie U10, U12 a U14 rozdělili, takže lezli vždy nejdřív kluci, potom holky.Každá kategorie měla postavených 8 boulderů. Stejně jako v sobotu se jednalo o práci Vildy, Michala a Ríši. Tahle partička spolu s krásnými novými chyty byla zárukou skvělých cest. Je super, že nejen dospělí mají na závodech možnost lézt po nových zajímavých chytech silných značek. Děti tak měly možnost vyzkoušet si pořádné silovky ve stropě i v převise, parkourové kolmice po strukturách nebo technické ladičky po duálech (pro nezasvecené: po chytech se speciálním nechutně kluzkým povrchem :) ). A kdo zrovna nezávodil, ten metal salta ve skákacím hradě, trénoval parkourové skoky přes překážky nebo baštil zmrzku nahoře na Balvanu.


Tady jsou výsledky:

U8 - holky (proklik)
1. místo: Liliana Šromová
2. místo: Daniela Šolcová
3. místo: Natálie ŠalkováU8 - kluci  (proklik) 
1. místo: Miroslav Bodanský
2. místo: Viktor spilka
3. místo: Martin Torres CrespoU10 - holky (po superfinále)  (proklik) 
1. místo: Adéla Bodanská
2. místo: Sára Capandová
3. místo: Alice ŠindlarováU10 - kluci
 (po superfinále)  (proklik) 
1. místo: Dan Školař
2. místo: David Suchý
3. místo: Vítězslav ŘehákU12 - holky  (proklik) 
1. místo: Malgorzata Kurek
2. místo: Katarína Hollá
3. místo: Klára PreislerováU12 - kluci
  (proklik) 
1. místo: Jan Štípek
2. místo: Adam Bernard
3. místo: Štěpán BrendlU14 - holky  (proklik) 
1. místo: Barbora Bernardová
2. místo: Aneta Ševčíková
3. místo: Julia ChrzanowskaU14 - kluci  (proklik) 
1. místo: František Danda
2. místo: Stanislav Junaštík
3. místo: Jaromír JanovskýStejně jako dospělí i děti sbírají body do celkového hodnocení série, a to za všechna tři kola. Druhé kolo se bude konat 23.8. v Teplících nad Metují a třetí kolo 22.9. ve Slaném. Celkoví vítězové série (první tři holky a kluci v každé kategorii) vyhrají účast na soustředění s Adamem Ondrou, které se odehraje 16. listopadu 2019 v brněnském Hangaru.

V pondělí 17.6. se konal na Výstavišti ještě třetí závod, a to semifinále a finále Školního Boulder poháru 2019. O něm se dočtete v samostatném článku.

Ještě jednou děkujeme všem za účast. Je to pro nás velkou motivací ke všemu, co děláme. Užívejte léto a těšíme se naviděnou v Teplicích!

Autorem fotek je Marek Duda.


Děkujeme partnerům za jejich podporu:   
 

  
 

 


Diskuze

Partneři projektů

Copyright © 2021 České Sportovní Lezení. by Media Heroes s.r.o.